.cls-double-arrow-down{fill:#fff} צפיות בבלוג

רפאל מסכמת שנת שיא: סיימה את שנת 2023 עם שיא במכירות בהיקף של כ-14 מיליארד ₪ , שיא בהזמנות חדשות בהיקף של כ-30 מיליארד ₪ ורווח נקי בסך 588 מיליון ₪

חברת רפאל מפרסמת היום (ד’) את תוצאותיה הכספיות לשנת 2023, כפי שאושרו בישיבת הדירקטוריון של החברה:

  • עלייה של 21% בהיקף מכירות החברה שהסתכמו ב – 14,043 מיליון ₪, לעומת 11,586 מיליון ₪ בשנת 2022.
  • גידול של 85% בהיקף ההזמנות שקיבלה החברה בשנת 2023- 29,864 מיליון ₪ לעומת 16,104 מיליון ₪ בשנת 2022.
  • צבר הזמנות חסר תקדים בהיקף של 52,416 מיליון ₪, עלייה של 47% לעומת הצבר של שנת 2022 (35,636 מיליארד ₪) המהווה 3.6 שנות מכירה.
  • רווח נקי של 588 מיליון ₪, עליה של 17% לעומת הרווח הנקי ב- 2022.
  • רווח גולמי של 2,928 מיליון ₪, עלייה של 19% לעומת השנה המקבילה.

 

כאמור לעיל, צבר ההזמנות של רפאל בשיא של כל הזמנים בעלייה בשיעור של 47% לעומת שנת 2022- 52,416 מיליון ₪- הגידול הינו מקבלת הזמנות בארץ ובחו”ל. היקף ההזמנות בשנת 2023 עלה בכ- 85% ועומד על 29,864 מיליון ₪ 57% מההזמנות מלקוחות בחו”ל (17,072 מיליון ₪) והיתר 43% מישראל (12,792 מיליון ₪).

הרבעון הרביעי של שנת 2023 היה רבעון שיא בהיקף הפעילות. ברבעון זה לבדו התקבלו ברפאל הזמנות חדשות בסך 14,514 מיליון ₪ (לעומת 5,737 מיליון ₪ ברבעון 4 2022) כאשר למעלה מ- 61% מהזמנות אלה הן הזמנות מהעולם בעקבות השלמת עסקאות ייצוא גדולות. היקף המכירות ברבעון הרביעי עמד על 4,594 מיליון ₪, עלייה של כ- 19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

יו”ר רפאל, ד”ר יובל שטייניץ: “אנו מסכמים את שנת 2023 כשנת שיא בפעילות המקצועית והעסקית ברפאל.

רפאל שמה בחזונה בראש סדר העדיפויות שלנו להיות נדבך משמעותי בביטחון מדינת ישראל, ושנה זו הביאה הלכה למעשה את האסטרטגיה לכדי מימוש עם פריצות דרך מבצעיות טכנולוגיות מתקדמות ביותר.  עוד לפני מלחמת “חרבות הברזל”, שאת השפעותיה על דוחות החברה נראה בעיקר בשנת 2024, מימשה רפאל הזדמנויות חשובות במדינות שונות בעולם עם עסקאות ענק כגון המכירה ההיסטורית של “קלע דוד” לפינלנד, עסקת מכירת טילי הספייק ליוון, ועוד. אנצל מעמד זה להודות בשמי ובשם הדירקטוריון למנכ”ל רפאל היוצא, האלוף (במיל) יואב הר אבן, על 8 שנות הובלה ועשייה משמעותית בחברה. בשם הדירקטוריון וההנהלה אני מבקש כמובן להודות לעובדי רפאל ולבני משפחותיהם על מסירותם ומקצוענותם”.

מנכ”ל רפאל, יואב תורג’מן: “לצד הפעילות הענפה ומצילת החיים בישראל, חברת רפאל ממשיכה לפעול בעולם עם פורטפוליו מוצרים מגוון המאפשר לה לשמור על עוצמה כלכלית עם רובוסטיות עסקית. רפאל תורמת תרומה מכרעת לצה”ל ולמערכת הביטחון כולה, עם מגוון רחב של יכולות מתקדמות שהן תוצר של ההשקעות המשמעותיות במחקר ופיתוח. עם זאת ומעל לכל, אנחנו נשענים על משאב אנושי איכותי, מקצועי ומחוייב, המאפשר לנו לממש את האתגרים והיעדים הניצבים לפתחנו. בשנה הקרובה, אנו צפויים לקלוט כ- 2,000 עובדים חדשים, טובי המהנדסות והמהנדסים שיצטרפו לחברה שהיא חוד החנית של המחקר והפיתוח בישראל. 

רפאל עומדת בפני שנה מאתגרת של צמיחה ופיתוח, החברה נערכה מבעוד מועד ליעדים אלה, ואני סמוך ובטוח שהודות להון האנושי המצויין בחברה ולניסיון המבצעי המוכח של מערכותיה, נעמוד באתגרים אלה בהצלחה מרובה. אני מבקש להודות לאלוף (במיל) יואב הר אבן על עשייתו המשמעותית בתקופת כהונתו כמנכ”ל רפאל הגיעה החברה להישגים יוצאי הדופן”.

 

לצד הפעילות האינטנסיבית במלחמת “חרבות הברזל”, רפאל רשמה בשנת 2023 הישגים משמעותיים הן בשדה הפיתוח והניסויים והן בתוצאות עסקיות מרשימות. החברה המשיכה למצב עצמה כמובילה עולמית בתחום מערכות ההגנה האווירית ולהעצים את נוכחותה בשווקים. בחודש יוני חשפה החברה את הטיל המיירט “קלע חד” (Sky Sonic) הפיתוח הייעודי כנגד טילים היפרסונים הראשון מסוגו בעולם, לצד זאת המשיכה רפאל לערוך ניסויים מתקדמים למערכותיה והשלימה, בשיתוף עם מנהלת חומה במפא”ת, משרד הביטחון סדרת ניסויים מתקדמים במערכת “קלע דוד” ולקראת סוף השנה קיימה ניסוי מורכב בתצורה החדשה של מערכת הספיידר AiO שיירט כטב”מ במתאר מאתגר. לצד זאת ממשיכה רפאל בפיתוח המתקדם של מערכת “מגן-אור”- מערכת לייזר רב-עוצמה ליירוט איומים אוויריים, פיתוח המערכת מהווה פריצת דרך טכנולוגית ברמה העולמית והיא תצטרף למערכות נוספות של רפאל שהן פורצות דרך בעולם. בתחום היבשה קיימה רפאל יחד עם משרד ההגנה של בריטניה סדרת ניסויים חיים במערכת “מעיל רוח” לקראת התאמת המערכת לטנק הצ’אלנג’ר העתידי. מערכת “מעיל רוח”, מערכת ההגנה האקטיבית המבצעית היחידה בעולם השלימה אינטגרציה על גבי 16 פלטפורמות שונות בעולם ובראש ובראשונה מגנה על לוחמי צה”ל בהצלחה רבה בתמרון הקרקעי בעזה.

כמו כן, בחודש ספטמבר 2023 נקלט בחיל האוויר בטייסת 144 “הניצוץ”, הכטב”מ החדש מתוצרת חברת הבת “אירונאוטיקס” אשר יהיה חלק ממערך “ענני סערה” המשותף לחברת רפאל, אירונאוטיקס חיל האוויר וזרוע היבשה.

לצד הפעילות הבינלאומית הענפה ממשיכה רפאל במשימתה המרכזית להוות נדבך משמעותי בביטחון המדינה בשנה מאתגרת עם מציאות ביטחונית מורכבת. במהלך מבצע “מגן וחץ” בחודש מאי 2023 ביצעה בהצלחה מערכת “קלע דוד” שני יירוטים מבצעיים ראשונים ובמהלך מלחמת “חרבות ברזל” הפכה המערכת להיות מרכזית במערך ההגנה האווירית על שמי ישראל. בהמשך, במהלך מבצע “בית וגן” בג’נין בחודש יולי 2023  מובצע החימוש המשוטט ממשפחת ה- SPIKE ה”מעוז” (Fire Fly).

עם פרוץ הלחימה ב- 7 לאוקטובר התגייסה רפאל באופן אינטנסיבי לתמיכה בצה”ל ובמערכת הביטחון והתארגנה במהירות בכדי לתת מענה בתוכנית עבודה מותאמת לצרכים ולאתגרים בטווח הקצר והארוך, ובמרכזה האצת האספקות והטמעת המערכות של רפאל לצה”ל, במקביל לשמירה על רציפות הפעולה של רפאל מול לקוחותיה בחו”ל. בתוך כך, הואצו פעילויות לאספקת מערכות שתומכות במאמץ המלחמתי, תוך מיקוד על ייצור טילים מיירטים למערכות “כיפת ברזל” ו”קלע דוד”, טילי ספייק שונים, חלקים למערכת “מעיל רוח” וכן עבור עשרות מערכות נוספות. לצד העבודה מסביב לשעון כ- 20% מעובדי רפאל גוייסו למילואים והמשמרות בקווי הייצור גובו גם על ידי מהנדסות ומהנדסים מקרב עובדי רפאל בחטיבות השונות. כמו כן המשיכה רפאל לתמוך את מערכת הביטחון בבסיסי צה”ל ובשטחי הכינוס עצמם בתפעול ובהשמשת המערכות, באיתור צרכים ומתן פתרונות מידיים תוך שדרוג מתמשך של המערכות ושילוב יכולות מבצעיות חדשות תוך כדי הלחימה.

כמדיניות רפאל משקיעה מדי שנה כ- 8% מסך הכנסותיה לתקציבי מחקר ופיתוח המאפשרים לפתח את הדורות הבאים של המערכות ואת טכנולוגיות העתיד.

בשנת 2023 זכתה רפאל בפרס ביטחון ישראל (ה-59 במספר) על פרוייקט ייחודי.

חברת רפאל היא המעסיק הגדול ביותר בצפון הארץ עם כ- 8,500 עובדים באופן ישיר וכ- 20 אלף בתי אב נוספים באופן עקיף ורכש שנתי בהיקף של כ- 4 מיליארד ₪ מקבלני משנה, רובם בצפון הארץ. בשנת 2024 מתעתדת רפאל לגייס כ-2,000 עובדים חדשים. מאז הפיכתה לחברה עסקית העבירה רפאל למדינה דיבידנדים בסך למעלה מ- 2.5 מיליארד ₪.

Your Browser is Outdated
Please update your browser to view this site in a manner that is correct. Download one of the latest versions of browsers here:

This website uses cookies to ensure you get the best experience possible קרא עוד