.cls-double-arrow-down{fill:#fff} צפיות בבלוג

רפאל סיימה את שנת 2021 עם שיאים חדשים

השנה של רפאל: סיימה את שנת 2021 עם שיא במכירות בהיקף של כ-10 מיליארד ₪ , שיא בהזמנות של מעל ל-15 מיליארד ₪, שיא בצבר הזמנות של מעל ל-28 מיליארד ₪ ורווח נקי של 431 מיליון ₪

כמות צפיות במאמר: 176

חברת רפאל מפרסמת היום (ד’) את תוצאותיה הכספיות לשנת 2021, כפי שאושרו בישיבת הדירקטוריון של החברה, עם מכירות בהיקף של 9,931 מיליון שקלים (3,075 מיליון דולרים) ורווח נקי של 431 מיליון שקלים (133 מיליון דולר). היקף ההזמנות עומד על סך 15,421 מיליון שקלים (4,774 מיליון דולר) וצבר ההזמנות עומד על 28,760 מיליון שקלים (9,248 מיליון דולר) המהווה 2.5 שנות מכירה. לראשונה, החברה איחדה את דוחות חברות הבת  אירונאטיקס וקונטרופ.

עם סיכום שנת העבודה 2021, אמר מנכל רפאל, האלוף (במיל‘) יואב הראבן: “שנת 2021 הייתה שנה מוצלחת מאד בכל תחומי העשייה של החברה, שבאו לידי ביטוי גם בתוצאות הכספיות המרשימות על אף פרמטרים מאתגרים אובייקטיבים, כמו המשך השפעות מגפת הקורונה על הכלכלה העולמית, משבר שרשרת האספקה הגלובאלי, שחיקת שער החליפין וגורמים נוספים אשר השפיעו על הפעילות והנתונים הכלכליים שלנו. המשך ההשקעה הרבה בטיוב, שימור וגיוס כ”א, השקעה במחקר ופיתוח יחד עם היערכות נכונה בנושאים השיווקיים והתפעוליים, סייעו לנו לממש את היעדים והאתגרים הלאומיים והבינלאומיים שניצבו לפתחנו, ולבטח יסייעו לנו אל מול אתגרים צפויים בעקבות האירועים המדיניים-ביטחוניים אותם אנו חווים כיום. אבל יותר מכל, רפאל היא עוגן מרכזי בביטחון הלאומי של מדינת ישראל, עם תרומה מהותית לכלכלה, לחברה ולתעסוקה בעיקר בצפון הארץ.

גם השנה המשכנו ואפשרנו את העליונות הטכנו-מבצעית לצה”ל ולמערכת הביטחון, מה שבא לידי ביטוי ביתר שאת במהלך מבצע “שומר החומות” במסגרתו ראינו שוב את המחויבות, המסירות והמקצועיות היוצאת דופן של עובדי רפאל. הם היו ויהיו הכוח המניע את גלגל התנופה הרפאלי”.

ד”ר עוזי לנדאו, יו”ר דירקטוריון רפאל: “רפאל השכילה גם בשנה מורכבת ומאתגרת זו להמשיך ולהוות נדבך מרכזי בביטחון המדינה, עם תרומה מכרעת לצה”ל ולמערכת הביטחון כולה. ההשקעה הרבה שלנו במחקר והפיתוח והמשאב האנושי האיכותי שלנו היא זו המאפשרת לנו להגיע להישגים טכנולוגיים מבצעיים פורצי דרך, לצד הישגים עסקיים ושיווקיים בינלאומיים, ועל כך תודתנו והערכתנו הרבה לעובדים ולשותפים שלנו בארץ ובעולם. עם סיכום שנת עשייה מוצלחת זו ,אני מבקש להודות בשם הדירקטוריון להנהלה, לעובדי החברה ולבני משפחותיהם”.

בשנת 2021 רשמה רפאל מספר הישגים משמעותיים כמו מכירת מערכת ההגנ”א ספיידר לצ’כיה, מה שמציב את רפאל בחזית יצרניות מערכות ההגנ”א בעולם עם כניסה למדינת נאט”ו בתחום זה, וכן גם חוזה ענק לאספקת חליפות לחימה לספינות קרב במדינה באסיה.  עוד השלימה בהצלחה החברה בשיתוף עם צבא ארה”ב ניסוי ירי של סוללת ‘כיפת ברזל’. בנוסף, רפאל חשפה באמצע 2021 ה Sea Breaker-טיל לוחך-ים מדור 5, אוטונומי, שמסוגל לתקוף מטווח של 300 ק”מ, וחתמה על הסכמי שת”פ עם חברת לוקהיד מרטין לפיתוח מערכות הגנה מבוססת לייזר ושיווק ואינטגרציה של מערכות 250 SPICE לצבא ארה”ב.

בשבוע שעבר קיבלה רפאל הזמנה ממשרד הביטחון לפיתוח ייצור ואספקת מערכת “מגן-אור”- מערכת לייזר רב-עוצמה ליירוט איומים אוויריים שתהווה יכולת משלימה ל’כיפת-ברזל’. פיתוח המערכת מהווה פריצת דרך טכנולוגית ברמה העולמית ותצטרף למערכות נוספות של רפאל בעלות טכנולוגיה יחידה מסוגה בעולם כמו ‘כיפת-ברזל, ‘קלע-דוד’, מעיל-רוח ועוד.

בנוסף, רפאל זכתה השנה בשלושה פרסי ביטחון ישראל.

במהלך השנה שחלפה, המשיכה רפאל להוות גורם מהותי בתעסוקה, בחברה ובכלכלה בעיקר באזור הצפון- ואף חנכה שלוחת ייצור חדשה בעיר שלומי, זאת לצד הכפלת  פעילותה בשלוחות תל-אביב, ירושלים ובאר-שבע. רפאל כמו כל המשק ספגה השנה אתגרים משמעותיים בתחום שימור כח-האדם, אך במקביל נרשמה שנת שיא בגיוס- רפאל גייסה כ-1,000 עובדים חדשים השנה- שיא של כל הזמנים.  חברת רפאל הנה המעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון הארץ, עם כ-8,000 עובדים באופן ישיר ועוד כ-20 אלף בתי-אב באופן עקיף ורכש שנתי של למעלה מ-4 מיליארד שקלים מקבלני משנה חיצוניים, בעיקר בצפון הארץ. מאז הפיכתה לחברה עסקית, העבירה רפאל למדינה דיבידנדים בסך של מעל ל-2 מיליארד ש”ח.

כ-9.3% מסך מכירותיה של החברה מוקצים להשקעה במחקר ופיתוח. ההשקעה כוללת גם פעילויות משותפות עם מוסדות אקדמיה בארץ ובעולם ומעורבות בפעילויות אזרחיות שונות, כולל שיתופי פעולה עם סטארטאפים ומרכזי חדשנות.

   מאפיינים

   ביצוע 2021

 ביצוע 2020

   רווח נקי

M$   133     (431 מש”ח)

M$     94     (322 מש”ח)

   מכירות

M$     3,075    (9,931 מש”ח)

M$       2,746       (9,454 מש”ח)

   הזמנות

M$     4,774   (15,421 מש”ח)

 M$     2,295      (7,900 מש”ח)

   צבר הזמנות

M$    9,248    (28,760 מש”ח)

  M$     7,116       (22,880 מש”ח)

Your Browser is Outdated
Please update your browser to view this site in a manner that is correct. Download one of the latest versions of browsers here:

This website uses cookies to ensure you get the best experience possible קרא עוד